Saturday, June 13, 2015

حریم خصوصی کاربران در شبکه های اجتماعی ایرانی

حریم خصوصی
اينترنت رسانه و ابزاري بسيار قدرتمند و مفيد است، اما با وجود ارسال کنندگان هرزنامه (Spam)، هکرها و ساير افرادي که از باز بودن اين محيط سايبري و اطلاعات شخصي کاربران سوء استفاده مي کنند، لازم است نسبت به رعايت حريم خصوصي خود مطمئن باشيد.
مای فیس فلای یک شبکه اجتماعی ایرانی است که با توجه به ماهيت اجتماعي بودن خود، بستري را جهت ارتباط سالم، تبادل اطلاعات و افکار کاربران فراهم نموده است.
در اين شبکه اجتماعی کاربران با عضويت خود مي توانند به فعاليتهاي مجازي اجتماعي خود بپردازند. ما وب سايت‌مان را براي بازديدكنندگان به گونه اي طراحي كرده ايم كه وارد کردن اطلاعات شخصي افراد ضروري نبوده و کاربران به ميل خودشان اقدام به تکميل اطلاعات نمايند. کاربران توجه داشته باشند که حفظ و نگهداري از اطلاعات خصوصي بر عهده خودشان بوده و اين مسئوليت متوجه مديران شبکه نخواهد بود. لذا فعاليت بر ارساس قوانين باعث پايداري بيشتر آن خواهد بود.
چه نوع اطلاعاتي گردآوري مي‌شوند ؟
زمانيكه شما از سايت ما بازديد مي كنيد، سرور اطلاعات ابتدائي را در مورد شما كه شامل ISP، زمان دسترسي شما به سايت صفحاتي را كه در شبکه اجتماعی مای فیس فلای بازديد نموده ايد جمع آوري مي كند، كه اينها اطلاعات شخصي شما نيستند و فقط به منظور جلوگيري از تقلب يا سوء استفاده از سيستم مورد نياز مي باشند. ما ميتوانيم همزمان از کوکي ها هم استفاده كنيم كه اينها بخشهاي كوچكي از اطلاعات هستند كه هر وب سايت مي تواند در يك فايل مشخص (در كامپيوتر شما) حفظ دارد. کوکي ها اين فرصت را به وب سايت مي دهند تا با شما به صورت کاملا شخصي در ارتباط باشند. با جمع آوري و بازخواني اطلاعات در مورد شما، وب سايت مي تواند عملكرد خود را در راستاي نيازها، علاقه مندي ها و مواردي که مطلوب شما نيستند، تغيير دهد. بسياري از مرورگرهاي وب (Web Browser) به شما امكان كنترل استفاده از کوکي ها را مي دهند (لطفاً براي دستورالعمل اين كاركرد به مرورگر مخصوص خود مراجعه نمائيد). چنانچه کوکي ها را غير فعال نموده ايد، بخاطر داشته باشيد كه قادر به استفاده‌ي كامل از امکانات شخصي سازي سايت نخواهيد بود و امكان دارد كه برخي از اجزاء سايت به درستي کار نكنند يا با سرعت پايين تري عمل نمايند.
ما چگونه از اطلاعات کاربران استفاده مي كنيم ؟
اطلاعات اوليه گرد آوري شده در مورد كاربر، براي كمك به ما در آناليز ترافيك وبسايت، بهبود محتويات و ارتقاء بخشيدن به کيفيت سرويس‌هاي شبکه اجتماعی ما مورد استفاده قرار مي گيرند. در وب سايت ما ممکن است لينک هايي وجود داشته باشند که متعلق به سايتهاي ديگر باشد، سايتهاي كه ممكن است توسط شركتهايي كه به ما مربوط نمي شوند مديريت شوند و بمنظور امور تبليغاتي در شبکه اجتماعی مای فیس فلای قرار گرفته باشند. ما مسئوليت حريم خصوصي يا محتويات چنين وب سايتهايي را به عهده نگرفته و به شما پيشنهاد مي كنيم صفحات مربوط به رعايت حريم خصوصي کاربران را كه هر سايت معتبري بايد نمونه اي از آنرا داشته باشد، مطالعه نموده تا مطمئن شويد كه سياست‌هاي سايتها توسط شما مورد قبول هستند. اظهارنامه‌ي رعايت حريم خصوصي کاربران منحصراً به اطلاعات گردآوري شده توسط آن سايت مربوط مي شود.
چگونه از پروفايل، ارسال‌ها و اطلاعات شخصي خود محافظت کنيم ؟
براي محافظت از پروفايل، ارسال‌ها و اطلاعاتِ شخصي خود که بصورت عمومي (پيشفرض) در معرض ديد عموم قرار دارند، ميتوان از تمديداتي که در بخش اختیارات و حریم خصوصی در نظر گرفته شده استفاده نموده و از دسترسي کاربران مهمان، موتورهاي جستجو و اشخاصي که شما را دنبال نمي‌کنند، به محتويات پروفايل و ليستِ دوستانِ جلوگيري کرد. لازم به ذکر است که همچنان تمامي ارسالها (بجز پيام‌هاي خصوصي) توسط مديران شبکه قابل کنترل بوده و در صورت عدم رعايتِ قوانين، حساب کاربر مسدود خواهد شد.
محافظت از اطلاعات محرمانه مانند رمز عبور ؟
کلمه‌ي عبور هر شخص در مای فیس فلای به عنوان حريم شخصي وي تلقي ميشود. رمز عبور شما در مای فیس فلای بعد از رمزنگاري در ديتابيس ذخيره شده و هيچ يک از مديران به آن دسترسي ندارد. شبکه اجتماعی مای فیس فلای تمهيداتي براي ورود مطمئن (صفحه کليد مجازي) و ابزاري براي انتخاب يک رمز عبور مناسب در نظر گرفته شده که از اين لينک در دسترس مي‌باشد

No comments:

Post a Comment